Jedną z największych bolączek właścicieli kotów jest znalezienie miski, z której będą piły ich koty.
Ale czy istnieje powód, dla którego koty odrzucają konkretną miskę czy po prostu chcą sprawić psikusa swoim właścicielom?
Jak się okazuje, jest kilka powodów, dla których twój kot może odrzucić swoją miskę z wodą.

 

Przepływająca woda jest lepsza niż stojąca

Jeśli chodzi o wodę, jej przepływ jest zawsze korzystniejszy niż bezruch. Jedna z teorii głosi, że koty instynktownie mogą uważać na spokojną wodę, ponieważ stojąca woda nie zawsze jest bezpieczna do picia jeżeli koty żyją na wolności. Inną potencjalną teorią jest to, że garbienie się nad miską do picia jest po prostu bardziej niewygodne niż picie z kranu.
Kiedy kot przygarbia się do miski, staje w bardziej bezbronnej pozycji, i łatwiej może zostać zaatakowany. Ostateczna teoria mówi, że płynąca woda po prostu smakuje lepiej!

Wszystko zależy od lokalizacji.

Jeśli chodzi o umieszczenie miseczki na wodę, niektóre koty nie piją z niej, jeśli jest zbyt blisko ich jedzenia. Dzieje się tak dlatego, że na wolności koty podejmują trud, aby zachować oddzielne źródła żywności i wody, aby uniknąć zanieczyszczenia wody.
Wiele kotów również nie lubi, aby ich woda pachniała ich jedzeniem, co może się zdarzyć, gdy miski są zbyt blisko siebie.

 

Nowa jest lepsza niż stara

Jest jasne, że nie chciałbyś pić wody z kubka, który stał przez wiele godzin lub nawet dni, prawda? Cóż, Twój kot również.
Im dłużej miska z wodą będzie stała, tym więcej brudu, kurzu i bakterii będzie gromadzić się zarówno na powierzchni wody, jak i na niej. Jest to szczególnie ważne w przypadku kotów, które lubią bawić się wodą w miseczkach.

 

Nie ma wystarczającej ilości wody (lub jest za dużo).

Koty są istotami które lubią rutynę, a to także dotyczy ich preferencji wodnych. Kiedy wypełniasz misę swojego kota, staraj się utrzymywać poziomy wody taki sam z dnia na dzień.
Jeśli twój kot nie ma pewności, czy woda znajduje się na samej górze miski, czy tylko ledwie wypełnia jej dno, być może będzie musiał włożyć swoją łapę, aby sprawdzić i zobaczyć. Kiedy to nastąpi, mogą nawet nie chcieć pić wody, ponieważ została ona „zanieczyszczona” przez własną łapę.

 

Kształt i rozmiar miski ma znaczenie.

Kształt i rozmiar miseczki na wodę mogą również odgrywać dużą rolę w przyczynie, dla której Twój kot nie będzie z niej pić. Jednym z najczęstszych powodów, dla których koty nie lubią poszczególnych misek jest to, że ich wrażliwe wąsy zostają zgniecione, gdy próbują pić.
Z tego względu najlepsze wydają się duże, płytkie miski.

Jest wiele powodów dla których Twój kot może pobierać za mało wody, ale co możesz z tym zrobić? Oprócz naprawienia problemów wymienionych powyżej, być może trzeba przetestować kilka typów misek dla kota, aby zobaczyć, które lubi najbardziej. Jeśli twój kot nie chce wypić wody z tradycyjnej miski, możesz wypróbować kilka fontannowych misek wodnych.
Wiemy, że znalezienie rozwiązania, które zapewni, że Twój kot będzie wystarczająco pić, jest stresujące, ale jeśli wytrwasz, wiemy, że je znajdziesz!

Czy masz kota, który jest wybredny jeśli chodzi o miski z wodą? Jakie było twoje rozwiązanie tej sytuacji? Daj nam znać w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *