Lato nadchodzi wielkimi krokami, a wraz z nim nadchodzi upalna pogoda. Oto sposoby, aby utrzymać koty w chłodzie w letnim upale.

Dla tych z nas, którzy mieszkają na półkuli północnej, lato rozpoczyna się 21 czerwca. To najdłuższy dzień w roku, a wraz z nim nadchodzi upalna pogoda aż do jesieni. Podczas letniego upału możesz rozebrać się, założyć szorty i podkoszulek, ale twój kot musi nosić futro przez cały rok. Może to łatwo stać się problemem zdrowotnym. Więc w jaki sposób utrzymujesz koty w chłodzie w letnim upale? Oto najlepsze wskazówki.

 

1. Schładzaj kota przy pomocy lodu

Jeśli masz zamiar spędzić cały dzień poza domem i wiesz, że po południu zrobi się ciepło, upuść trzy lub cztery kostki do miseczki na wodę kota zanim wyruszysz.

2. Utrzymuj swojego kota w chłodzie za pomocą domowej klimatyzacji

Napełnij małą butelkę po napoju zimną wodą i zostaw ją w zamrażarce na noc. Rano zawiń butelkę w ręcznik i umieść go w ulubionym miejscu Twojego kota. Jeśli się przegrzeje, doceni chłód idący od butelki. Nie napełniaj butelki do samej góry: woda rozszerza się, gdy zamarza.

3. Zapewnij mu dostęp do przestrzeni pod łóżkiem

Pokryte tkaninami ramy łóżka pozwolą Twojemu kotu spać w komforcie podczas upałów –  powietrze przechodzące pod łóżkiem pomoże utrzymać jego chłód.

4. Umieść wentylator

Weź mały wentylator i umieść go na podłodze w pobliżu kota lub otwartego okna. Jeśli twój kotek będzie zbyt przegrzany, doceni wiatr wiejący przez jego futro, gdy będzie korzystał z widoków. Aby uzyskać dodatkową moc chłodzenia podczas letniego upału, umieść jedną z zamrożonych butelek z wodą przed wentylatorem.

5. Głaszcz kota mokrym ręcznikiem

Weź wilgotną ściereczkę lub ręcznik papierowy i nałóż na kota. Większość kotów nie ma nic przeciwko wilgoci na ich futrze, zwłaszcza gdy zauważą, jak może je ochłodzić. W rzeczywistości jednym ze sposobów w naturze, jest  nic innego, jak nawilżanie ich futra śliną, a nie wodą.

6. Zamknij zasłony

Zamknij zasłony lub rolety w oknach skierowanych na południe lub zachód. Nie tylko utrzyma twojego kota w chłodzie, ale także pozwoli zaoszczędzić pieniądze przy comiesięcznych rachunkach za klimatyzację.

7. Unikaj chłodzenia przy pomocy żelowych wkładów

Chociaż żelowe opakowania są wytwarzane ze składników, które są uważane za nietoksyczne dla ludzi, żel może być szkodliwy dla twojego kota, jeśli zdarzy się, że zrobi on dziurę w plastiku i połknie.

8. Nie forsuj nadmiernie kota zabawą

Nawet jeśli twój kot uwielbia porywającą grę w gonitwę za wędką , najlepiej poczekać do końca dnia, kiedy jest chłodniej. Koty mogą się przegrzać dość szybko przez intensywne ćwiczenia w upalne dni.

9. Nigdy, nigdy, nigdy nie zostawiaj kota w swoim samochodzie!!!

Nawet na szybkie zakupy. Zamknięty samochód może osiągać temperatury znacznie powyżej 100 stopni w przerażająco krótkim czasie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *