Punkty: 0 Twoje konto koszyk 0 0 prod. / 0,00Do kasy

BAYER FORESTO OBROŻA MAŁA 38CM

 • BAYER
 • 129,00  
 • 5 szt.
 • Dostawa gratis.

Foresto 1,25 g + 0,56 g obroża dla kotów i psów ≤ 8 kg

Imidaklopryd / Flumetryna

Podmiot odpowiedzialny:

Bayer Animal Health GmbH , Kaiser Wilhelm Allee 50, 51373 Leverkusen , Niemcy

Zawartość substancji czynnej (-ych) i innych substancji:

Jedna bezzapachowa obroża w kolorze szarym o długości 38 cm (12,5 g) zawiera imidaklopryd w dawce 1,25 g oraz flumetrynę w dawce 0,56 g jako substancje czynne.

Wskazania lecznicze:

Koty:

W celu leczenia i zapobiegania inwazji pcheł (Ctenocephalides felis) przez okres 7 do 8 miesięcy. W celu ochrony bezpośredniego otoczenia zwierzcęcia przed rozwojem larw pcheł przez okres 10 tygodni. Foresto może być stosowane jako element strategii zwalczania alergicznego pchlego zapaleia skóry (APZS). Produkt wykazuje długotrwałą skuteczność roztoczobójczą (zabija kleszcze) (Ixodes ricinus, Rhipicephalus turanicus) i odstraszającą (zapobiega żerowaniu pasożytów) w przypadku inwazji kleszczy (Ixodes ricinus) przez okres 8 miesięcy. Produkt wykazuje skuteczne działanie przeciwko larwom, nimfom i dorosłym osobnikom kleszczy. W przypadku uprzedniego występowania kleszczy u kota przed rozpoczęciem leczenia, założenie obroży może nie spowodować śmierci pajęczaków w ciągu 48 godzin; kleszcze mogą pozostać wczepione i widoczne. Dlatego też zaleca się usunięcie kleszczy występujących już na zwierzęciu w momencie zakładania obroży. Działanie zapobiegające inwazji nowych kleszczy rozpoczyna się w ciągu 2 dni po założeniu obroży.

Psy:

W celu leczenia i zapobiegania inwazji pcheł (Ctenocephalides felis, C. canis) przez okres 7 do 8 miesięcy. W celu ochrony bezpośredniego otoczenia zwierzęcia przed rozwojem larw pcheł przez 8 miesięcy.Foresto może być stosowane jako element strategii zwalczania alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS). Produkt wykazuje długotrwałą skuteczność roztoczobójczą (zabija kleszcze) w przypadku inwazji kleszczy (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus, Dermacentor reticulatus) oraz odstraszającą (zapobiega żerowaniu) przy inwazji kleszczy (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus) przez okres 8 miesięcy. Produkt wykazuje skuteczne działanie przeciwko larwom, nimfom i dorosłym osobnikom kleszczy. W przypadku uprzedniego występowania kleszczy u psa przed rozpoczęciem leczenia, założenie obroży może nie spowodować śmierci pajęczaków w ciągu 48 godzin; kleszcze mogą pozostać wczepione i widoczne. Dlatego też zaleca się usunięcie kleszczy występujących już na zwierzęciu w momencie zakładania obroży. Działanie zapobiegające inwazji nowych kleszczy rozpoczyna się w ciągu 2 dni po założeniu obroży. Produkt zapewnia pośrednią ochronę przed przeniesieniem patogenów Babesia canis vogeli oraz Ehrlichia canis przez gatunek kleszcza Rhipicephalus sanguineus tym samym redukuje ryzyko babeszjozy oraz erlichiozy psów przez okres 7 miesięcy.
Ograniczenie ryzyka zarażenia pierwotniakami Leishmania infantum przenoszonymi przez muchówki Phlebotomus (muchy piaskowe), przez okres do 8 miesięcy. W celu leczenia inwazji wszołów (Trichodectes canis).

Przeciwwskazania:

Nie stosować u kociąt w wieku poniżej 10 tygodni, ani u szczeniąt w wieku poniżej 7 tygodni. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancje czynne lub na dowolną substancję pomocniczą.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania.

Przeznaczenie preparatów przeciwko pasożytom u psa: przeciwkleszczowy, przeciwpchelny, odstraszający wszoły, odstraszający kleszcze
Rodzaj preparatów przeciwko pasożytom u psa: obroża
Zastosowanie preparatów przeciwko pasożytom u psa: odstraszające

Za ocenę każdego z zakupionych produktów otrzymasz 50 pkt. premium.

(5/5)

Opinie klientów

 • Ocena: (5/5)

  Magdalena, W dniu: 27.04.2020

  skuteczna, od kilku sezonów używamy u naszego psa i kotów

 • Ocena: (5/5)

  Małgorzata, W dniu: 02.02.2020

  Najlepsza z możliwych i dostępnych na rynku obroży przeciw kleszczowych. Starcza na cały sezon i co najważniejsze najskuteczniejsza.

 • Ocena: (5/5)

  Barbara, W dniu: 13.09.2019

  świetna

 • Ocena: (5/5)

  Anna, W dniu: 31.05.2019

  Używam dla swojego psiaczka od 3 lat obroży foresto i zawsze bardzo dobrze zabezpiecza to przed kleszczami

 • Ocena: (5/5)

  Cezary, W dniu: 26.05.2019

  Super obroża polecam

 • Ocena: (5/5)

  Dariusz, W dniu: 09.03.2019

  Obroża godna polecenia, kupuję ją koleny raz.

 • Ocena: (5/5)

  Izabela, W dniu: 05.04.2017

  Obroża bezzapachowa i wodoodporna, a także skuteczna na kleszcze

 • Ocena: (5/5)

  Anna, W dniu: 07.05.2016

  Świetny produkt, zapewnia całkowitą ochronę przed pasożytami

 • Ocena: (4/5)

  Jan, W dniu: 16.04.2016

  Produkt dobry lecz nie działa tak długo jak jest w opisie/to moja 3 już obroża/

 • Ocena: (5/5)

  Justyna, W dniu: 16.04.2016

  Zero kleszczy

 • Ocena: (5/5)

  Barbara, W dniu: 13.04.2016

  Polecam. Przesyłka dotarła szybko i bez problemów.

 • Ocena: (5/5)

  Krzysztof, W dniu: 12.04.2016

  OK

 • Ocena: (5/5)

  Elżbieta, W dniu: 10.04.2016

  Bardzo skuteczna ochrona przed kleszczami. Od kilku lat, kiedy pies ją nosi, nie złapał żadnego kleszcza. Szybka dostawa, jestem zadowolona. Polecam sklep

 • Ocena: (5/5)

  Małgorzata, W dniu: 19.02.2016

  Od wielu lat kupuję tą orożę i jestem zadowolona, bo bardzo dobrze chroni mojego pupila przed insektami. polecam wszystkim zainteresowanym.

Poleć produkt! Ty i osoba, której go polecisz, otrzymacie po 100 pkt. premium.

Powiadom mnie o dostępności produktu

Dla produktu: BAYER FORESTO OBROŻA MAŁA 38CM

Podaj adres e-mail

Podaj numer telefonu

Nasze marki

Fundusze europejskie Program Regionalny

Fundusze europejskie Śląskie

Europejski fundusz Rozwoju Regionalnego

X
Nasz sklep internetowy stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu. Czytaj więcej...