Punkty: 0 Twoje konto koszyk 0 0 prod. / 0,00Do kasy

Dla psów

Karmy suche dla psów, karmy półwilgotne i karmy mokre

Dawno minęły już czasy kiedy czworonogi dostawały do jedzenia resztki ze stołu lub wciąż królujące w naiwnej świadomości zwierzęce kości. To ostatnie danie najczęściej spotykamy obecnie na popularnych kreskówkach dla dzieci. Obecnie wszyscy świadomi właściciele pupili, którzy sami odżywiają się świadomie, dbają także o dietę swoich psów. Jest to wręcz o tyle prostsze niż ustalanie diety dla rodziny, że zazwyczaj wystarczy dobór odpowiednio skomponowanych „dań gotowych”. Bez względu na to, czy chodzi o suche, półwilgotne czy też karmy mokre dla psów dorosłych albo szczeniąt odpowiednio dobrana karma lub ich zestaw, wzbogacona ewentualnie o suplementy zalecone przez przeszkolonego pracownika naszego sklepu stanowią pełnowartościowy psi pokarm na każdy dzień. Przygotowywanie posiłków dla psów w domu może być kuszącą perspektywą, jednak wyliczanie z ołówkiem w ręku kalorii, substancji odżywczych i innych wartości szybko może stać się nużące. Ponadto łączy się to z dodatkowymi zakupami, zmywaniem itp. W dodatku nie stanowi to zwykle praktycznie żadnej oszczędności. Wybór gotowej, zbilansowanej karmy okazuje się zatem strzałem w dziesiątkę.

Karmy suche dla psów

Karmy suche to karmy przeznaczone dla psów w różnym wieku. Od szczeniaka do dorosłego osobnika. Różnią się one między sobą proporcjami różnych składników i warto zwracać uwagę przy ich zakupie na zapotrzebowanie na nie organizmu konkretnego psa. Co innego będzie odpowiednie dla typowego kanapowego mopsa a co innego – dla aktywnego charta. Naturalnie są to stereotypy, ponieważ czasami nawet w obrębie jednej rasy znajdziemy bardziej i mniej aktywne osobniki. Podając karmę suchą szczególnie pamiętajmy zawsze o dużej ilości wody dostępnej stale dla psa, choć ważne to jest także w przypadku bardziej wilgotnych rodzajów karmy.

Karmy półwilgotne dla psów

Karmy półwilgotne są nieco bardziej miękkie. Na pewno są one nieco bardziej miękkie od tych poprzednich i chętnie spożywane przez psy. Nasze karmy półwilgotne z dodatkiem prebiotyków, bardzo bogate w różnorodne substancje odżywcze i suplementy to karmy typu superfoods dla zwierząt. Bardzo dobrze skomponowane stanowią znakomity wybór dla wymagających. Warto pamiętać jednak, że karmy suche lub odpowiednie bardziej twarde przysmaki są potrzebne do zachowania właściwiej higieny uzębienia czworonoga.

Karmy mokre dla szczeniąt i psów dorosłych

Łączenie karmy suchej oraz mokrej w diecie psa to częsta praktyka. Bez względu na wybraną formę karmy wartościowy psi posiłek powinien w składać się przede wszystkim z produktów mięsnych. Wszystkie karmy dostępne na sznupa.pl charakteryzują się właśnie wysoką zawartością wartościowego mięsa z dodatkami innych ważnych substancji pomagających psom dobrze trawić i znakomicie się rozwijać.
Nasze marki

Fundusze europejskie Program Regionalny

Fundusze europejskie Śląskie

Europejski fundusz Rozwoju Regionalnego

X
Nasz sklep internetowy stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu. Czytaj więcej...