Punkty: 0 Twoje konto koszyk 0 0 prod. / 0,00Do kasy

ELANCO ADTAB CAT 12MG TABLETKA NA PCHŁY I KLESZCZE DLA KOTA 0.5-2KG

Nowość
  • ELANCO
  • 29,90  
  • Dostępny - wysyłka w 24h

Ten produkt leczniczy weterynaryjny wykazuje natychmiastowe i trwające 1 miesiąc działanie bójcze wobec pcheł (Ctenocephalides felis i C. canis) oraz kleszczy (Rhipicephalus sanguineus, Ixodes ricinus, I. hexagonus i Dermacentor reticulatus).

Pchły i kleszcze muszą znajdować się na zwierzęciu i rozpocząć odżywianie w celu kontaktu z substancją czynną.

- Mała tabletka do rozgryzania i żucia.
- Atrakcyjny, smaczny, lawendowy smak umożliwia łatwe podanie.
- Wykazuje natychmiastowe działanie bójcze i utrzymuje skuteczność przez 1 miesiąc.
- W przypadku pcheł działanie rozpoczyna się w ciągu 4 godzin od rozpoczęcia odżywiania i trwa 1 miesiąc po podaniu produktu.
- Pchły obecne na zwierzęciu przed podaniem produktu zabijane są w ciągu 6 godzin.
- Kleszcze I. Ricinus obecne na zwierzęciu przed podaniem produktu zabijane są w ciągu 8 godzin, ochrona trwa 1 miesiąc.
- Skuteczny w walce z pchłami i kleszczami, bezpieczny dla Twojego kota.
- Sprzedaż bez recepty lekarza weterynarii.
- Udowodnione i sprawdzone długotrwałe bezpieczeństwo.

Dostępny w 2 dawkach w zależności od wagi kota.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadkach nadwrażliwości na substancję czynną lub na dowolną substancję pomocniczą.

Specjalne ostrzeżenia:

Pasożyty muszą rozpocząć odżywianie na żywicielu, by wejść w kontakt z lotilanerem, dlatego nie można całkowicie wykluczyć ryzyka wystąpienia chorób przenoszonych przez te pasożyty.
Należy wziąć pod uwagę możliwość, że inne zwierzęta żyjące w tym samym gospodarstwie domowym mogą być źródłem ponownej inwazji pcheł i w razie potrzeby należy je leczyć odpowiednim produktem.
Wszystkie stadia rozwojowe pcheł mogą bytować w posłaniu oraz w miejscach regularnego odpoczynku kota tj. dywany i obicia mebli. W przypadku masowej inwazji pcheł oraz na początku procesu zwalczania, w tych obszarach powinny być zastosowane odpowiednie produkty przeznaczone do użycia w środowisku i następnie obszary te powinny być regularnie odkurzane.
Istnieje możliwość, że akceptowalny poziom skuteczności nie zostanie osiągnięty, jeśli produkt leczniczy weterynaryjny nie zostanie podany z karmą, lub w ciągu 30 minut po karmieniu.
Ze względu na niewystarczającą ilość danych dotyczących skuteczności przeciw kleszczom u młodych kotów, nie zaleca się stosowania tego produktu przeciw kleszczom u kociąt w wieku 5 miesięcy i młodszych.

Specjalne środki ostrożności dotyczące stosowania:

Dane na temat bezpieczeństwa i skuteczności uzyskano badając koty w wieku 8 tygodni i starsze oraz o masie ciała 0,5 kg i wyższej.

W związku z brakiem dostępnych danych, przed rozpoczęciem leczenia kociąt młodszych niż 8 tygodni lub kotów o masie ciała mniejszej niż 0,5 kg należy skonsultować się z lekarzem weterynarii.

Po zastosowaniu produktu należy umyć ręce.

Po przypadkowym połknięciu należy niezwłocznie zwrócić się o pomoc lekarską oraz przedstawić lekarzowi ulotkę informacyjną lub opakowanie.

Stosowanie w ciąży, podczas laktacji lub w okresie nieśności:

Bezpieczeństwo weterynaryjnego produktu leczniczego stosowanego w czasie ciąży, laktacji i u zwierząt przeznaczonych do rozrodu nie zostało określone.

Ciąża i laktacja: Badania laboratoryjne u szczurów nie wykazały żadnych dowodów na działanie teratogenne ani jakiekolwiek działanie niepożądane mające wpływ na zdolność reprodukcyjną samców i samic. Przed rozpoczęciem leczenia zwierząt w ciąży lub podczas laktacji należy skonsultować się z lekarzem weterynarii.

Droga podania i dawkowanie:

Aby osiągnąć zalecaną dawkę 6–24 mg/kg u kotów o masie ciała powyżej 8 kg, należy podać odpowiednią kombinację tabletek o dostępnej mocy.

Podawanie leku w zbyt niskiej dawce, może prowadzić do braku skuteczności i sprzyjać rozwojowi oporności.

Aby zapewnić prawidłowe dawkowanie, należy jak najdokładniej określić masę ciała zwierzęcia. Produkt leczniczy weterynaryjny należy podawać raz w miesiącu wraz z karmą lub 30 minut po karmieniu.

Objawy przedawkowania:

Nie obserwowano działań niepożądanych po podaniu doustnym u kociąt w wieku 8 tygodni i masie ciała 0,5 kg, które były leczone dawkami przekraczającymi pięciokrotność najwyższej dawki zalecanej (130 mg lotilaneru/kg m.c.) ośmiokrotnie w miesięcznych odstępach.

Działania niepożądane:

Bardzo rzadko: Wymioty, objawy te zazwyczaj ustępowały bez leczenia.

Składniki:

Substancja czynna: 1 tabletka zawiera: lotilaner 12mg.

Substancje pomocnicze: Celuloza sproszkowana, Laktoza jednowodna, Silifikowana celuloza mikrokrystaliczna, Sucha substancja z aromatem mięsa, Krospowidon, Powidon K30, Laurylosiarczan sodu, Krzemionka koloidalna bezwodna, Stearynian magnezu.

Wielkość opakowania: 1 tabletka

Przeznaczenie preparatów przeciw pasożytom dla kotów: przeciwkleszczowe, przeciwpchelne
Rodzaj preparatów przeciw pasożytom dla kotów: tabletka
Waga kota: małe (0,5-2,5kg)
Zastosowanie preparatów przeciwko pasożytom dla kotów: po ukąszeniu

Za ocenę każdego z zakupionych produktów otrzymasz 50 pkt. premium.

Poleć produkt! Ty i osoba, której go polecisz, otrzymacie po 100 pkt. premium.

Powiadom mnie o dostępności produktu

Dla produktu: ELANCO ADTAB CAT 12MG TABLETKA NA PCHŁY I KLESZCZE DLA KOTA 0.5-2KG

Podaj adres e-mail

Podaj numer telefonu

Nasze marki

Fundusze europejskie Program Regionalny

Fundusze europejskie Śląskie

Europejski fundusz Rozwoju Regionalnego

X
Nasz sklep internetowy stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu. Czytaj więcej...