Jako właściciel mruczącego domownika, twoim zadaniem jest upewnić się, że twój kot otrzymuje zdrową dietę z wszystkimi składnikami odżywczymi, których potrzebuje przez długie, aktywne życie pupila. Oznacza to zapoznanie się z produktem którym chcesz go karmić. Ale nawet bardzo rozeznany kociarz wie, że to zadanie niełatwe. Dlatego właśnie powstał ten tekst.

Karma uzupełniająca

Na rynku znajdziemy wielu producentów, którzy otwarcie chwalą się, że w ich karmach znajdziemy tylko mięso. Jest to jednak tzw pokarm uzupełniający, który znajdujemy pod postacią np. karm filetowych bardzo wysokiej jakości – brakuje mu jednego lub więcej niezbędnych składników odżywczych, takich jak tauryna lub wapń. Ten rodzaj żywności musi być podawany wraz z innymi produktami, aby upewnić się, że twój kot otrzymuje wszystko, czego potrzebuje, aby zachować zdrowie i prawidłowo funkcjonujący organizm. Niektóre marki filetowe, takie jak m.in. Schesir przypominają o wytycznych dotyczących łączenia mokrej i suchej karmy w celu zapewnienia zrównoważonej diety. Wytyczne te, jeżeli temat kocich diet nie jest dla nas zupełnie jasny, najlepiej skonsultować z lekarzem weterynarii. Być może okaże się, że niektóre niezbędne składniki diety trzeba będzie dostarczać oddzielnie.

Nawet jeśli wprowadzenie pokarmu uzupełniającego do diety Twojego zwierzaka może być trudne do wyliczenia na początku, jest to świetny sposób, aby zaoferować Twojemu kotu więcej różnorodności w swojej misce – możemy szaleć tutaj z różnymi smakami, teksturami, konsystencjami.

Dodatkowa karma jest również niesamowitą przyjemnością dla kota – tak jak od czasu do czasu my możemy cieszyć się porcją frytek lub kawałka fileta w restauracji, ale nadal musimy upewnić się, że zbilansujemy to z innymi rodzajami żywności, czyli porcją warzyw lub witamin w tabletkach 

Jak więc upewnić się jakiego rodzaju karmę podaję?

Możesz sprawdzić, czy karma Twojego kota jest kompletna lub uzupełniająca, zapoznając się z opakowaniem lub po prostu czytając opisy produktów na stronie producenta. W razie wątpliwości – zapytaj sprzedawcę. Zdrowie Twojego zwierzaka jest przecież na 1 miejscu.

Jeżeli więc chcesz zapoznać się jak doskonale przyrządzone są karmy filetowe, zachęcamy do przejrzenia oferty firmy Schesir na naszej stronie:

http://sznupa.pl/schesir.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *